İnşaat güvenlik filesi şantiye alanlarında dış cephe kısmına takılan yapısı dayanıklı, sağlam ağdan oluşan, güvenlik önlemi olarak kullanılan bir nevi yaşam sigortası niteliğinde olan bir maddedir. Konya inşaat güvenlik filesi alanında faaliyetler göstermekteyiz. Her türlü inşaat için iş güvenliği açısından tercih edilen ve yasalar ile sabitlenmiş bu tarz güvenlik önlemlerinin alınması konusunda yardımcı oluyoruz.

konya inşaat güvenlik filesiMontaj ve kurulumu kolay olan bu sistem sayesinde inşaat alanlarında güvenlik üst seviyelere çıkar. İşçi güvenliği, can ve mal kayıplarının önüne geçmek için Konya inşaat güvenlik filesi ihtiyaçlarının çözülmesi gerekir. İş güvenliğinin çok büyük ölçüde önem kazandığı günümüzde, istemsiz olarak inşaat alanında demir, metal veya sert cisimlerin istemsiz olarak (kaza) olarak aşağıya düşmesi sonucunda yaralanmalar, can kayıpları yaşanabilir. Bu gibi durumlardan kurtulmak için inşaat güvenlik filesi mutlaka kullanılmalıdır.

Bir diğer önemli konu ise çalışan işçilerin güvenliğinin sağlanması konusudur. Çalışma esnasında bir kaza sonucu aşağıya düşme gibi durumlardan uzak durmak için inşaatların dış cephe kısımlarına mutlaka inşaat güvenlik filesi takılması gerekir.

Sınıflarına göre işçilerin güvenlik tedbirlerinin alınması artık yasal bir zorunluluk. Eski zamanlarda kasksız, baretsiz inşaat işlerinde çalışan işçiler beraberinde kazaları getirdi. Önlemler alınmadığı için geçmiş zamanlarda kazalar sonucu çok çalışan hayatından olmuş veya sakatlanmıştır. Devletin getirdiği yasal önlemler sayesinde işçilerin can güvenliği daha da arttırılmış oldu. En büyük önlemlerin başında hiç şüphesiz inşaat güvenlik filesi kullanımı gelmektedir. Adeta bir kalkan görevi gören bu fileler özel, güçlü maddelerden üretildiği için çok sağlam ve güvenlidir.

Bu konu hakkında çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının (ÇSGB) özel dökümanları bulunmaktadır. Bu belgelerde güvenlik ağının önemine büyük ölçüde değinilmiştir. Güvenlik ağları toplu olarak düşmelere karşı, pasif korumalı bir sistem olarak anlatılmakta ve yüksek inşaat alanlarında işçilerin daha rahat ve güvenli olarak çalışmasına olanak sağladığı belirtilmektedir. Eroğlu inşaat olarak Konya inşaat güvenlik filesi konusunda sizlere profesyonel olarak yardımcı oluyoruz.